אם חשבתם שהשיטות המסורתיות נעלמו מעל פני כדור הארץ, כדאי לכם להמשיך לקרוא.

מוקד מכירות טלפוני הוא שיטה יעילה ונפוצה מאוד לקידום עסקים ומוצרים במגוון תחומים. למרות כניסתן של שיטות שיווק ומכירה חדשות לעולם הפרסום, בדגש על עולם השיווק הדיגיטלי, חברות רבות מפעילות מוקד מכירות טלפוני ובהצלחה רבה, חשוב לציין.

אז מה זה מוקד מכירות טלפוני?
מוקד מכירות טלפוני פועל בצורה פשוטה מאוד. נציג טלפוני (או מספר נציגים, תלוי בצורך) מתקשר ללקוח פוטנציאלי ומציע לו את השירות/המוצר של העסק. נשמע פשוט לא? אז זהו שזה לא כזה פשוט…

על מנת להפעיל מוקד כזה על העסק להצטייד במאגר טלפונים, רלוונטי ככל האפשר. שימוש במקורות מספרי טלפון כלליים (בזק 144 לדוגמא) יקשה על פעילות אפקטיבית, כלומר סגירת עסקאות ומכירות מהסיבה הפשוטה שהקהל לא מפולח – כלומר, לא רלוונטי לעסק.

פנייה למאגר טלפונים ממוקד, תביא לפעילות אפקטיבית ותהיה פקטור חשוב במדד עלות מול תועלת. עליכם לזכור שלהפעלת מוקד טלפוני יש הוצאות לוגיסטיות והוצאות כוח אדם. מוקד שלא יניב תוצאות, יגרום לבעל העסק לא להשתמש בו.

אז כיצד נדע לאיזה קהל כדאי לפנות?
נתחיל מהבסיס של הבסיס. מומלץ לכל עסק לבדוק מהו קהל המטרה שלו. מה טווח הגילאים, אזור גאוגרפי, תחומי עניין, מגדר ועוד. כמובן שזה תלוי באופי המוצר/השרות שלכם. לאחר שביצעתם בדיקה זו יש לאתר מאגר טלפונים רלוונטי. חברות רבות מציעות מאגרי טלפונים אך יש לבחור בקפידה את הספק אתו הנכם מעוניינים לעבוד.

זכרו:
– טווח המחירים משתנה בהתאם לסוג הפילוח ואיכות המאגר.

– בדקו כי המאגר בו הנכם מעוניינים לא עובר שימוש יתר.

– מומלץ לרכוש מאגר מספרי טלפון קטן, לבצע בדיקות ואז לרכוש כמות נוספת.

– בדקו כי הספק מנהל את מאגר המידע שלו בצורה חוקית.

מוקד מכירות טלפוני חיצוני או בתוך החברה?
חברות רבות מציעות שרות מוקד טלפוני בתשלום לפי שעה. שרות זה יכול להיות יעיל מאחר ומדובר במוקד שכבר מכיר את העבודה וחוסך את זמן ההקמה. יחד עם זאת, התמחור עלול להיות גבוהה (סדר גודל של 50-60 ₪ לשעת מוקד) הקמת מוקד פנימי יכולה לחסוך לפחות חצי בעלויות. מומלץ לעסק שרוצה להשתמש בשיטה זו להעסיק מוקדנים במשרה חלקית (סטודנטים, אמהות..) ולהגיע לתוצאות יפות מאוד עם ניהול נכון.

לסיכום: מוקד מכירות טלפוני היא שיטת יעילה ואפקטיבית המוכיחה את עצמה לאורך השנים. בדקו מהי הדרך הטובה ביותר עבורכם לשימוש בשיטה זו והכי חשוב תמדדו את התוצאות אחרי פרק זמן קצר של פעילות.

בהצלחה!